بخش بیهوشی


دندانپزشکی تحت بیهوشی و آرام بخش
:

از دیر باز یکی از مهمترین خواسته های مراجعه کنندگان به مراکز درمانی به ویژه دندانپزشکی‏، دریافت خدمات در محیطی آرام، دلپذیر، بدون استرس و داشتن تجربه‌ای خوشایند و بدون درد است. گروه “بیهوشی و آرام بخشی دندانپزشکی شهید شکری” با کسب مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با بهره گیری از دانش و تجربه جمعی از بهترین متخصصین حوزه های بیهوشی و آرام بخشی از یک سو و متخصصین رشته های مختلف دندانپزشکی به ویژه جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی تخصصی کودکان، ایمپلنتولوژی، جراحی لثه، معالجه ریشه دندان، دندانپزشکی تخصصی ترمیمی و زیبایی و پروتزهای دندانی کوشیده است که به این درخواست فراگیر و روزافزون بیماران پاسخی فراخور دهد. این مجموعه با استفاده از کاملترین و بروزترین تجهیزات و وسایل بیهوشی و دندانپزشکی در قالب 2 تخت بیهوشی و آرام بخشی همراه با دو بخش ریکاوری، فضای بسیار مجهز، دلپذیر و تخصصی را در اختیار دندانپزشکان و مراجعین محترم قرارمی دهد.

دندانپزشکی تحت بیهوشی و آرام بخشی بهترین راه حل برای بیمارانی است که علیرغم داشتن دندانهای پوسیده و حتی دردناک، به دلایل زیر به طور معمول به دندانپزشکی مراجعه نمی کنند:

- کودکانی که به علت سن پایین، قادر به همکاری با دندانپزشک نمی باشند.
-
کودکان مضطرب و پریشان و یا مبتلا به اوتیسم، با دندانهای پوسیده، عفونی و دردناک.
-
مراجعین دارای ترس، استرس و اضطراب شدید در محیط های دندانپزشکی داشتن تجربه ناخوشایند قبلی از دریافت خدمات دندانپزشکی.
-
بیماران مبتلا به مشکلات خاص نظیر محدودیت باز شدن دهان به علت مشکلات مفصلی، حالت تهوع شدید (رفلکس gag)، زبان بزرگ و ... .
-
بیماران دارای معلولیت ویژه و یا دچار عقب افتادگی ذهنی و فیزیکی فاقد توانایی دریافت درمان روتین دندانپزشکی
-
اقدامات درمانی گسترده و پیشرفته که تحت بی حسی موضعی قابل انجام نمی باشد

 

دندانپزشکی تحت آرام بخشی (Sedation)، قابلیت ویژه ای است که:

- با ایجاد شرایطی نظیر خوابی آرام و عمیق، می تواند فرصت مناسبی را برای دریافت خدمات دندانپزشکی بسیاری از بیماران فراهم آورد.
-
در این روش بیمار تحت مراقبت ویژه و حضور مداوم متخصص بیهوشی، با دریافت دوز‌های بسیار پایین داروی بیهوشی به خوابی آرام فرو رفته و دندانپزشک متخصص در کمال خونسردی و آرامش به درمان بیمار می پردازد.
-
از مزایای این روش، تنفس معمول بیمار بدون نیاز به دستگاه بیهوشی و کنترل مداوم وی تحت مانیتورینگ قلبی و ریوی، حین درمان می باشد.

 

دندانپزشکی تحت بیهوشی (General Anesthesia)، روشی است که:

بيمار تحت نظارت متخصص بیهوشی با دریافت داروهاي موثر بطور كامل بيهوش شده و تنفس وی از طریق دستگاه انجام می شود. از مزایای این روش، انجام خدمات بسیار متنوع و طولانی در محیطی بسیار آرام و راحت برای دندانپزشک و بیمار، تحت مانیتورینگ کامل قلبی و ریوی می باشد.

فايلها
VID_20190715_0823507_1.mp4 7.09 MB
 
امتیاز دهی
 
 

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد